Hasznos

Hasznos információk, amik plusz segítséget nyújthatnak

Telefonszámok

Vízimentők: riasztás, segélykérés +36303838383
Központ: +36305383799

Bayliner műszaki segítség: +36 70 450 0930

Tippek

Hajóvezetői engedély, személyigazolvány, mobiltelefon mindig legyen nálad a hajóbérlés ideje alatt. Átvételkor nézd át a hajót részletesen kívül-belül, ellenőrizd a készletek és felszerelések meglétét, nézd meg, hogy a hajó okmányai, a hajólevél, bérbeadási igazolás, bérleti szerződés minden esetben legyen veled a hajó fedélzetén.

Kihajózás előtt mindig vizsgáld meg és nézz utána a várható időjárásnak, hiszen nagyban befolyásolhatja a tervezett túra útvonalát és idejét. Minden esetben gondoskodj az átgondolt feladatkiosztásról az utasaid között. Kifutás előtt kapitányként mindig rendezd el a köteleket és ellenőrizd a hajó biztonsági berendezéseit, utasait.

A hirtelen jött balatoni vihar csak legenda. A szél erősödésére a jól kiépített viharjelző rendszer legalább 1 órával előtte figyelmeztet.

Hajóra kényelmes, több rétegű ruházatban érdemes jönnöd, puha, gumitalpú cipőben. Hőérzetünk erős szélben nagy mértékben csökken, ezt vedd figyelembe a ruházatod összeállításakor! Nyáron naptej, napszemüveg és nap elleni védelemre alkalmas sapka elengedhetetlen egy kellemes hajózáshoz. A jobb helykihasználás érdekében a személyes holmik tárolásához mindenképpen sporttáskát válassz utazótáska helyett. Sporttáskádat könnyedén félbehajtva elhelyezheted egy tárolóban, így nem foglal helyet.

Bérléskor érdemes megfelelő mennyiségű palackozott ivóvíz készlettel érkezned a hajóra.

 
 
 
 
 
 
 

Mielőtt kihajózol, minden esetben gondold végig a lehetséges útjog adási és kitérési helyzeteket. Gondolj a backboard szabályra és a szél alatti hajó szabályra! Ha egy másik hajót állandó orrszögben látsz közeledni, összeütközés veszélye áll fenn. A nem útjogos hajó határozott kitérése szükséges  a helyzet megoldására.

Az esetleges sérülések elkerülése érdekében a hajókon található pufferek használatára is fordíts különös gondot! Soha ne állj ki vagy be kikötő oszlopok közé a hajó oldalán lógó pufferekkel, mert azok elakadhatnak, leszakadhatnak és adott esetben akár a hajó irányát is eltéríthetik. A fenderek rendeltetésük szerint a már nem mozgásban lévő hajó oldalát védik meg egy másik, szomszédos hajótól vagy a mólótól. Vitorlázás közben is vedd be a puffereket, hiszen semmilyen szempontból nem előnyös a vízen pattogó ütközőbója.

*A töltés mindig önköltség. A szolgáltatásba nem tartozik bele.